Dodaj opinię w naszej wizytówce Google
Logo OSS Smolniki

Szkolimy od 2001 roku

Firma Szkoleniowo-Usługowa Mieczysław Czajkowski

KURSYSZKOLENIA.EU

KURSYSZKOLENIA.EU

kontakt@kursyszkolenia.eu

(89) 641-30-60 SEKRETARIAT

Smolniki 13, 14-200 Iława

tel. komórkowy: 639 564 732

tel. stacjonarny: 089 -641-30-60

13 marca 2019

Klienci z Ukrainy

W firmie Szkoleniowo-Usługowej Czajkowskich szkoliło się dwóch Ukraińców. Ukończyli właśnie kurs spawania i z certyfikatami ruszyli do Gdańska, do pracy w Stoczni. Wiktor Podczasow i Stanisław Jarymienko pochodzą z Charkowa dużego, 1,5 milionowego miasta na Ukrainie, z którego jest zaledwie 20 km do granicy z Rosją. Obaj mieli u siebie pracę, ale sytuacja gospodarcza spowodowana wydarzeniami na Ukrainie, uległa drastycznemu pogorszeniu.

 

Informujemy również iż mieliśmy przyjemność gościć obcokrajowców z takich państw jak: ANGLIA ,SZKOCJA ,IRLANDIA ,BELGIA UKRAINA ,SZWECJA , NORWEGIA,FINLANDIA , NIEMCY, IZRAEL, ALGIERIA , NIGERIA. 

 

Stanisław Jarymienko dotychczas pracował w branży energetycznej w dużej firmie w Charkowie. Wiktor Podczasow jest z wykształcenia inżynierem, związany był z branżą gastronomiczną. Chcieliby żyć i pracować w swoim mieście i być blisko rodziny, ale nie jest to proste. Chcą nowoczesnej Ukrainy, europejskiej, jak większość ich znajomych i przyjaciół. Aktywnie uczestniczyli w akcji na Majdanie i są gotowi na wiele poświęceń, by tylko w ich kraju dobrze się działo. Póki co muszą jednak zadbać o byt swoich rodzin. Bardzo miło było również słyszeć, że to właśnie Polacy są narodem najbardziej życzliwym dla Ukraińców i tak są postrzegani przez ogół. Obaj śledzą na bieżąco, co dzieje się na Ukrainie, mają kontakt z rodzinami. Na pytanie o Putina, odpowiadają, że nienawidzą go, ale się go nie boją. 


 

Na Ukrainie żyje się dziś dość spokojnie, ale biednie. Obaj mając dobre zawody zarabiali około 500 dolarów miesięcznie, czyli ok. 1500 zł. Podobnie ich małżonki, jedna jako menadżer w dużej firmie,  a druga mająca swój salon fryzjerski. Co ciekawe ceny żywności są niemal identyczne jak w Polsce - przynajmniej w Iławie, gdzie panowie mieszkali podczas trwania kursu. Można sobie zatem wyobrazić, jak żyje się na Ukrainie. 

 

Ukończyli kurs spawania w nowoczesnej firmie Szkoleniowo-Usługowej Mieczysław Czajkowski w Smolnikach bo jak mówią, chcą spawać po europejsku. Przechodzili podobne kursy na Ukrainie, ale tam większość zajęć jest teoretyczna, a u Czajkowskich najwięcej jest praktyki. Zanim trafili na kurs mieli już zagwarantowaną pracę w Stoczni Gdańskiej i to właśnie firma wystąpiła do władz Ukrainy o wydanie im wiz. Najbliższe sześć miesięcy spędzą na Wybrzeżu, pracując. Po tym czasie muszą wrócić do domu i ewentualnie ponownie ubiegać się o wyjazd do pracy. 
— Czujemy się tu bardzo dobrze, a najbardziej cieszą nas godziny spędzane przy spawaniu. Po kursie jedziemy prosto do pracy i czujemy się w pełni do niej przygotowani - mówi Wiktor. 
— Coraz częściej trafiają do nas ludzie ze wschodu, a ostatnio właśnie z Ukrainy, co jest zrozumiałe. Od początku roku trafiło do nas pięć osób, no i ostatnio tych dwóch panów. Dbamy o to, by nic im u nas nie brakowało. Rozumiemy, że są tu z dala od rodziny i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki i atmosferę oczywiście.  

Firma Szkoleniowo-Usługowa Mieczysław Czajkowski

KURSYSZKOLENIA.EU

Smolniki 13, 14-200 Iława

NIP: 7441159130

 

Tel stacjonarny (89) 641 30 60

Tel. komórkowy 693 564 732

E-mail: kontakt@kursyszkolenia.eu

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Temat wiadomości:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dojazd do naszego ośrodka:

Skorzystaj z poniższego formularza aby skontaktować się z nami.

Zapraszamy do kontaktu w razie wszelkich pytań każdego zainteresowanego, przyszłego lub obecnego uczestnika jednego z naszych kursów. Sekretariat oraz biuro dyrektora spawalni otwarte są do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 – 16:00.

FORUMLARZ KONTAKTOWY:

MENU STRONY:

Wszelkie prawa zastrzeżone Kursyszkolenia.eu 2023